Levinud vead, mida muruniiduki valimisel tehakse

Sisuturundus
Kaup24.ee

Soojad ja päikselised ilmad panevad muru suure kiirusega kasvama, mistõttu vajab see sagedast niitmist ja trimmimist, et aed püsiks kena ja hooldatud. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab meil seda kiirelt ja mugavalt koos erinevate masinate abil, milleks üheks on muruniiduk. Paraku aga ei pöörata sageli selle valimisel piisavalt tähelepanu, mispärast võidakse pärast niiduki töö kvaliteedis pettuda - siin on levinumad vead, mida selle valimisel tehakse.

Mootor

Muruniidukeid on võimalik valida nii bensiinimootoriga, akuga kui ka elektriga. Kuigi teevad kõik oma tööd hästi, tasub kindlasti tutvuda lähemalt erinevate mootorite omadustega. Bensiinimootoriga muruniidukid on klassikalised ning levinud paljudes aedades. Paraku vajab bensiinimootor sagedast hooldust. Keskkonnasõbralikum valik oleks elektriga muruniiduk, mis vajab vaid ühendamist elektriallikaga. Küll aga ei pruugi see sobida suuremasse aeda, kuna ühendusjuhe võib piirata liikumist. Seepärast eelistatakse sageli just akuga mudelit, kuid akuga muruniiduk vajab sagedast laadimist. Valida on võimalik ka manuaalselt lükatavat masinat, kuid see vajab lükkamiseks veidi rohkem jõudu. Sellepärast on oluline mõelda isiklikele soovidele, aia suurusele ning mis omadused on Sinu jaoks olulisemad.
 

Käigusüsteem

Tänapäeval on enamus masinad iseliikuvad - selleks tuleb vaid masin tööle panna ning koos sellega edasi liikuda. Muidugi on võimalik valida ka lükatavat masinat, küll aga vajab see rohkem jõudu, kuna raskemaid muruniidukeid on keerulisem vedada. Sellepärast on oluline olla kindel oma harjumustes ja eelistustes ning kes muru niitma hakkab - näiteks vanemate  inimeste jaoks, kellel on jõudu vähem kui noorematel,  võib olla iselükatav masin raske kasutada.
 

Vale masin valedesse tingimustesse

Muruniiduk on suurepärane vahend just väiksemate pindaladega aedadesse - see on kompaktne, mugav ning teeb oma töö täpselt. Sellepärast peaksid vältima sel juhul murutraktori ostu, mis võtab aias suurenisti palju ruumi ning selle kasutamine võib olla isegi tülikas. Kui aias olev pind on pigem mägine, tasuks just eelistada murutraktorit, mis suudaks sujuvalt üle künkate ja tasasuste sõita. Kui Sul ongi pigem suurem või ebatasase pinnasega aed, tasub tutvuda murutraktorite valikuga siit.

 

Kaasaegne tehnoloogia ja mugavus

Kaasaegne tehnoloogia pakub meie ellu aina enam mugavust, aidates säästa meil rohkem aega, et saaksime keskenduda olulistematele tegevustele. Paraku kipuvad paljud inimesed eelistama vanemaid mudeleid, millega neil juba kogemust on ning mida nad teavad, et saavad usaldada. Tegelikkuses on oluline just uute lahendusega kaasa minna, kuna arenenud mudelid on lihtsamad ja usaldusväärsemad, kui arvata võib. Näiteks robotmuruniidukid on väikesed, kompaktsed, lihtne kasutada ning mis kõige olulisem - see teeb töö teie eest ära ning seda korralikult. Tutvu lähemalt robotmuruniiduki olemuse ja võimalustega Kaup24 veebipoes.
 

Tehnilised näitajad

Üks olulisemaid faktoreid muruniiduki valimisel on selle tehnilised näitajad, mispärast tuleneb sellest ka vigu. Sellest oleneb muruniiduki töö efektiivsus ja mugavus. Näiteks suuremad aiad vajavad suurema võimsusega masinat, kuid väiksemasse aeda piisavad ka vähem võimsamad. Koguja maht aitab määrata, kui palju muru kogujasse mahub enne, kui peaksid selle tühjendama. Kindlasti on olulisel kohal ka lõikekõrgus, mis määral kui lühikeseks muru lõigatakse. Pöördemomendist oleneb masina manööverdamine. Kui Sinu jaoks on oluline, et muruniidukit oleks kerge ja mugav hoiustada, tasub kindlasti mõelda ka niiduki kaalu ja mõõtmete peale.
 

Mudelite võrdlemine

Muruniiduk on pikaajaline investeering Sinu aeda, mispärast on oluline olla valimisel hoolas. Sageli valivad inimesed kiiresti esimese sobiva mudeli ning ei kaalu oma otsust. Kui oled otsimas sobivat masinat, tasub kindlasti tutvuda lähemalt mitmete erinevate mudelitega, et võrrelda nende vahel tehnilisi näitajaid ning teisi funktsioone. Muruniiduki mugavuse tagavad erinevad lisafunktsioonid, mis on mudelitel erinevad. Olgu selleks erinevad muru töötlemise viisid, kõrguse reguleerimine, kiire aku laadimine või muu - need tagavad kiire ja kvaliteetse töö.
 

Toote ja tootja taust

Erineva tehnika soetamisel on alati kõigi inimeste jaoks olulisel kohal hind - paraku ei pruugi alati soodsamate mudelite kvaliteet olla nii hea kui tuntud ja kiidetud tootjate omad. Mõlemal juhul on oluline enne toote ostu tutvuda lähemalt nii tootja kui ka muruniiduki taustaga ehk lugeda selle kohta arvustusi ja hinnanguid, mis antud teiste ostjate ja kasutajate poolt.

Parima muruniiduki valimisel tuleb olla detailne, kuna tegu on seadmega, mis peaks vastu pidama aastaid ning rohkemgi - seepärast mõtle läbi enne toote ostu välja toodud punktid. Erinevad tehilised näitajad, funktsioonid ja muud omadused on hea masina aluseks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid