Targad segistid – pidurdavad, filtreerivad, reguleerivad

TM Kodu&Ehitus
Väljatõmmatava voolikuga segistit on mugav kasutada. | Tootja

Köök on  üks veekulukas koht, seda kasutatakse sead pidevalt. Seepärast olgu siinkohal tualetivee säästuvõimaluste järel täpsemalt ära toodud veel mõni vee säästmise võimalus just köögis.

Nüüdisaegsed köögisegistid annab palju võimalusi võrreldes varasemate aegadega vett olulisel määral kokku hoida.


Piduriga segisti

Aeraatoritest oli juba juttu. Aga näiteks Franke mitmetel köögisegistimudelitel, lisaks sellele, et on varustatud aeraatoritega, on ka veesäästurežiim – kangi avamisel tuleb vett 50% võimalikust mahust. Kangile täiendavat jõudu rakendades avaneb segisti täielikult. See on jällegi hea meie endi korrale kutsumiseks: laiskusest, mugavusest ja hajameelsusest avame ju sageli asju täishooga.
Mis oleks, kui ka autode soostuksid üle 90-se kiirusega sõitma üksnes gaasipedaalil piiravat ja meeldetuletavat nõksakat ületades…


Et sooja ei kuluks liigselt

Franke köögisegisti Novara Eco on ehitatud aga sedasi, et kui kang on algasendis ehk keskel, tuleb kraanist seda avades esmalt külma vett. See võimaldab kokku hoida sooja vett, sest statistika näitab, et tihti vajatakse köögis esimese valikuna just külma vett.


Suuna, kuhu vaja

Väljatõmmatava voolikuga köögisegisti ei tee toimingud köögis mitte ainult mugavamaks, vaid aitab ka kokku hoida vett, sest vett saab suunata vaevata ja kiiresti täpselt sinna, kuhu vaja.


Filtreeritud või keevat?

Laiemas mõistes säästvad on ka kahesüsteemsed segistid. Näiteks Franke Wellfreshil on peale tavalise vee võimalik saada ka filtreeritud vett. Siin seisneb sääst selles, et pole vaja tassida poest pudelivett – loogiline!
Segisti Mondial kaudu saab aga tavalisele veele lisaks keevat, tõepoolest koguni 100-kraadist vett. Ja jällegi arukas järeldus: kokkuhoid tuleb ökonoomsusest, et pole vaja keemiseni kuumutada suuremat hulka vett, millest peaaegu alati jääb osa kuumana kasutamata.

Sarnased artiklid