Õueelu mõnusaks: too aeda aiakiik-voodi

kodus.ee
Aiakiige valmistas Kodupuit, pererahvas muutis mõnusamaks patjade ja lemmikajakirjadega. | erakogu

Esimesed päikeselised päevad lubavad juba õuesolemist nautida. Miks mitte seada terrassile üles aiakiik-voodi, nagu oma blogis kirjeldab koduseid tegemisi  Remondihull.

Aeda, verandale või terrassile seatud kiikuvat õuevoodit kasutatakse Eestis vähe, kuid näiteks Ameerikas on see väga populaarne eluruumi pikendus. "Tasub katsetada ja julge olla. Mis sellest , et nädalaid seal pikutamiseks ehk vaid ühe käe sõrmedel saab üles lugeda," julgustab sisekujundaja ja blogi Home for Soul autor Katariina Kalda. "Parim paik meie lühikest suve nautida on ikka oma tagaaias. Ja ongi hea kui eestlane pole tagasihoidlik oma soovides! Super vahva idee ja ilus teostus - ehtne näide , kuidas armastatud skandinaavia disaini saab siseruumidest edukalt ka aeda pikendada."

"Sirge seljaga on muidugi tore laua taga grillvorste süüa, aga hoopis teine tera on mõnusat õhtueha nautida kiikudes koos hea raamatu, ajakirja, koogi või meelepärase joogiga," räägib Kalda. Sisekujundaja sõnul on mõte õige ka selles osas, et kodukontor samuti õue peale laieneb. "Jalgadele päikest võttes saab oma kirjatöid edukalt teha," leiab ta.

"Tõepoolest annab selliseid kiik-lamatseid veelgi põnevamaks muuta kardinatega, tulukestega," soovitab Kalda. "Vahvad tekstiilpallidega tuleketid on juba ammu eestlasele omaks saanud siseruumides ja eelkõige lastetubades. Pole üldse liiast suvel välja viia ja hoopis romantilist meeleolu nendega tekitada. Padjad, pleedid ja lambanahad muudavad külitamise soojaks ja pehmeks."

Loe selle pisikese aia muutumise lugu ajakirjast TM Kodu & Ehitus siit!

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid