Madala ja tiheda padjakesena kasvav nõmm-liivatee võlub lisaks silmailule ja lõhnale oma mitmekülgsete kasutusvõimaluste ja omadustega. Ainuüksi neist piisaks, et nõmm-liivatee pjedestaalile tõsta!
Hea laps, mitu nime.
Meie õnneks on üksjagu taimi, keda sobib kasvatada nii maitsenaudingu saamiseks kui ka silmailuks. Neil võiks olla kindel koht iga toidusõbra ja rohenäpu rõdul või aias.
Mündid (Mentha ssp) on ühed levinumad maitsetaimed.
„See oli täpselt nagu üks Vargamäe lugu: tuled, võtad maha võsa, korjad ära kivid ja hakkad eelkõige lastele mõeldes kodu rajama,” kirjeldab Livian Laaneots kauni aia sünnilugu.
Roheline pöetud murupind aias ja haljasaladel on midagi nii enesestmõistetavat, et enamasti me alternatiividele ei mõtlegi. Siiski ei taha muru kasvada sugugi igas kohas, kus meie teda näeksime.
Rahvapärimuses peetakse suve pikkade päevade ja lühikeste ööde aega aasta maagilisemaks perioodiks. Loodus rohetab ja kõik taimed on jõudmas oma kasvu haripunkti.
Metsamoor Irje Karjus soovitab talvisel külmetuste ja viirushaiguste perioodil ravimtaimedest abi otsida.
"Viirushaiguste perioodiks, külmetuse vastu aitab hästi angervaks. See on looduslik antibiootikum, ravimikapis võiks olla kuivatud õied ja lehed.
Ilmaolud ning liikvel olevad viirused panevad väga paljud meist rinda pistma tüütu ja valusa köhaga. Kuidas köha ennetada ja leevendada, annab nõu Euroapteegi proviisor Malle Timberg.
Tihti arvatakse, et köha tekib külmetamise tagajärjel immuunsuse lang