Kitsaste lehtedega toataimed lasevad silmal nautida joonte ilu ja toovad oma ülespoole sihtivate lehtede või igas suunas turritavate tuttvõradega ruumi liikuvust ja energiat.
Kitsaste või mõõkjate lehtedega taimede särtsakas olemus tuleb hästi esile sii
Juba esimeste lumevabade laikude tekkides sunnib kevadeootus varaseid õisi otsima.
Kevadekuulutajate hulgas on rohkelt sibullilli, kes suudavad kiiresti peale mulla sulamist kasvu alustada ja õide puhkeda.
Käes on sügis ja aeg oma aias ringi vaadata, kas siin on veel kauneid värve. Kui ei ole, soovitan käia puukoolides avala pilguga põnevates toonides (poti)taimi valimas.
Istutades jälgi, et sibula/mugulsibula kand ja juured jääksid allapoole!
1. Sibullilli on kaval kasvatada kõrgemate püsikute vahel, sest need varjavad sibullillede kolletuvaid lehti pärast viimaste õitsemist.
2.
Igasuvine võitlus lehetäidega on täies hoos.
Lehetäisid võib leida peaaegu kõigilt aiataimedelt. Nad on väikesed, 1–5 mm pikkused taimemahlast toituvad putukad. Keha värvus varieerub liigiti ja mõnikord ka liigisiseselt.
Septembrikuus on veel aega taimi järgmiseks kasvuhooajaks ette valmistada ning anda neile edukaks talvitumiseks ja uueks kasvuhooajaks vajalik toidutagavara.
Me oskame hinnata toidu välimust, lõhna ja maitset, samuti saame aru, kui taim on terve, lopsa
Kuigi õues on ilmad juba jahedad ning esimest lundki oleme Eestimaal nautinud, jagub ka novembris ja isegi detsembris jagub aias veel toimetamist küllaga.