Orientaalne ehk idamaine stiil kujutab endast eeskujude võtmist päris mitmetest piirkondadest − alates minimalistlikust Jaapanist ja lõpetades kireva Marokoga, hõlmates nii Aasia kui ka Araabia kultuuriruumide kujunduskeelt. Euroopa tõlgendus sellisest stiilist on sageli kas Aasia või Araabia sisustusvõtete kasutamine kõrvuti läänelikuga. Enamasti ei jäljendata üht kindlat riiki, vaid tervet piirkonda tervikuna, kuigi konkreetselt näiteks Jaapani tagasihoidlik esteetika on ka stiilipuhtana eurooplase maitsemeelele kohane.
Veel vähem tuleb ette Aasia ja Araabia interjööride omavahelist kokku sobitamist – ikka valitakse pigem üks või teine eksootiline lähenemine, sest muidu võib lõpptulemus kujuneda maitsetuks.
Idamaade mõjud
Aasiapärast stiili iseloomustavad eelkõige Jaapani ja Hiina traditsioonilised interjöörid, mis on märkimisväärseid mõjutusi saanud zen'i meditatsiooni- ja feng shui ruumiõpetusest. Mõlemad koolkonnad püüdlevad hingerahu, harmoonia ja tasakaalu poole – just need põhimõtted on magamistuba kujundades väga aktuaalsed. Samuti sobivad Aasia eeskujud erinevatele maitsetele, sest jaapanipärased ruumid on pigem minimalistlikud ja mõjuvad modernselt, Hiinast laenatud sisustusvõtted aga toovad rohkem särtsu ning pidulikkust.
Araabia stiil on võrreldes Aasiaga luksuslikum, külluslikum ja kirevam. Ometi, keskendudes naudingutele ja puhkamisele, on seegi suurepärane eeskuju magamistoa kujundamiseks. Araabialik interjöör on nii vormilt kui materjalilt väga pehme, voolav ja hubane, mistõttu soosib hästi lõõgastumist. Selles on midagi unenäolist ja müstilist, aidates väljuda argirütmidest ja vabaneda murekoormast.
Orientaalselt kujundatud interjöör mõjub inimesele teraapiliselt ja rahustavalt. Samuti on eksootika ja idamaisus alati moes ning seega on tegu täiesti ajatu ning klassikalise stiiliga.
Värvimaagia
Orientaalset sisekujundust iseloomustavad sellele stiilile väga eriomased värvikombinatsioonid, mis mängivad atmosfääri loomisel asendamatut rolli. Idamaise värvivaliku peaeesmärk magamistoas on luua eelkõige harmooniline ning head und ja seksuaalsust soosiv keskkond. Jaapanipärane magamistuba kasutab pigem looduslikke toone, näiteks elevandiluuvalget, halli, beeži ja pruuni põhivärvidena ning aktsentidena aksessuaaridel või mustritel oranži, sinist, rohelist, terrakotat ja isegi musta. Kellele selline naturaalsus liiga tagasihoidlik näib, võib Hiinast eeskuju võttes vürtsitada ruumi säravpunase, lilla ja kuldsega.
Siiski on soovitatav erksate ja süngete värvidega just nimelt magamistoas piiri pidada, sest liiga rusuv või rahutu ruum takistab lõõgastumist ning puhkamist. Natuke värvi aga aitab luua hubasust ja sensuaalsust, mida on samuti magamistoas tarvis.
Araabia stiilis magamistubades valitsevad soojad toonid, nagu punane, oranž, kollane ja türkiissinine. Kuldne − kuninglikkuse ja luksuslikkuse värv − on samuti laialt kasutatud. Kuna magamistuba peaks olema pigem ikkagi rahulik, võiksid selle stiili austajad kirjeldatud värvikirevust välja elada eelkõige tekstiilidel, näiteks särtsakas voodipesu, vaip ja kardinad muudavad mahedat, kuid sooja tooni seintega magamistoa juba küllaldaselt eksootiliseks.
Feng shui õpetuse järgi on parimad värvid magamistuppa eelkõige just sellised looduslikud toonid, mida Jaapanis kasutatakse. Samas peab igaüks lähtuma eelkõige enda vajadustest ja isiklikest puudujääkidest, sest värvid on maagilised ja nende abil võib parandada või stimuleerida erinevaid eluvaldkondi.
Nii aitavad näiteks sinine, must ja hall luua vaikset ning rahulikku keskkonda ning pruun mõjub just tasakaalustavalt. Roheline ja kollane pakatavad energiast ning on värskendavad. Punane, roosa ja lilla soosivad erutust ning romantikat, hõbedane ja pronks aitavad tuua magamistuppa mängulisust. Valge ja kuldne tugevdavad aga armastust. Tasub lähtuda ka oma intuitsioonist ja kasutada magamistoas just neid värve, mille järgi tundub olevat vajadus ning igatsus.