1. Vale värv
Oled kindel, et magamistoa värv uinumist soosib? Spetsialistid soovitavad kujundada magamistoa sinistes toonides. Ajakiri Kodutohter on kirjutanud, et monokromaatilises sinises valguses vererõhk langeb, pulss aeglustub, väheneb hingamissagedus, ihu muutub jahedamaks, lihasreaktsioonid aeglustuvad, kuid paraneb liigutuste täpsus ja peenmotoorika. Silmapilgutuste arv minutis on tavalisest harvem. Kasvab toodetava kortisooni hulk, adrenaliini hulk väheneb. Arvatakse, et sinine värvus vaigistab valu ja alandab palavikku, soodustab rahulikku ning sügavat und. Sinine on tänavuse aasta üks suuri lemmikuid: näiteks Sadolini aasta värv on „Denim Drift“ (teksasinine). See on ajatult kaunis ja mitmekülgne hallikassinine, mille omadused muutuvad vastavalt selle kasutusviisile ning aasta värvi täiendab sinistes toonides värvipaletipere, kus leidub tumedamaid ja heledamaid siniseid, mis loovad ruumi atmosfääri. Lisaks on sügav sinine/mereteema ka Pinteresti tänavune hitt, nii et sinist magamistuba luues oled loomas tõelist uneparadiisi!
2. Liiga palav, valge ja vähe õhku
Parimaks magamiseks soovitatavaks temperatuuriks peetakse 19-20 soojakraadi, kuid kes jahedamat tuba armastab, võib soojust veidi vähemakski võtta. Kindlasti ei ole soovitav magada liiga palavas või õhutamata toas: värske õhk on hea enesetunde puhul oluline. Hoolitse selle eest, et magamistoas on alati piisavalt hämar.
3. Halb energia ja voodi vale asukoht
Kas kasutad voodialust panipaigana, kus vedeleb igasugust träni teadmata ajast? Kõik see tekitab negatiivset ja seisvat energiat. Asjad, mida sa ei vaja, anna ära, müü maha või viska minema. Samuti ei tasu magamistuppa kuhjata rohkelt fotosid, nipsasjakesi ja muid mälestusesemeid. Vaata, et voodi oleks mõlemalt poolt ligipääsetav ega oleks vastu seina lükatud.
4. Liiga palju kraami
Hoia magamistuba võimalikult asjadevaba - see on tõesti lõdvestumise ja meelerahu oaas, mitte koht rõivaste kuivatamiseks ja ladustamiseks, mittevajalike asjade hoiustamiseks jne. Sellest tegime juba eelmise punkti juures juttu - võimalusel pane rõivad korralikult garderoobi. Samuti ei vaja sa magamistoas rohkem mööblit kui voodi, millel kummalgi pool öökapike, äärmisel juhul ka pink voodijalutsis. Vähem on rohkem!
5. Magamistuba on segamini
Seegi punkt haakub eelmistega - mida rohkem su magamistoas kraami leidub, seda kergemini see segamini läheb. Tegemata voodit ja sassis magamistuba peetakse üheks suuremaks koduse stressi allikaks.
6. Nutiseadmed segavad
Telefon vilgub ja piiksub öö läbi? Selle koht polegi magamistoas, nagu ka televiisoril. Kõrvalda segajad, et saaksid rahulikult uinuda ja puhanuna ärgata.