Stiilsed vaibad ja valgustid igasse interjööri!

Hemtex
Sisuturundus

Hemtexi valikust leiab vaipu ja valgusteid igale maitsele ja eelistusele, sobides igasse interjööri.

Vaip lisab ruumile teatavasti pehmust ja hubasust ning summutab ka helisid. Vaipa valides tasuks mõelda läbi, millises värvitoonis ja kui suurt vaipa vaja on – saadaval on hulganisti erinevaid mudeleid päris väikestest vaipadest kuni ülisuurteni. Vaibaga saab „raamida“ nii elutoas oleva istumisala kui ka söögilaua- ja toolid, luues kodus selliselt erinevaid tsoone.

Üldisem suunis võiks olla, et söögilaua all võiks olla pigem madala struktuuriga vaip; värvitooni valik sõltub suuresti konkreetsest interjöörist ja isiklikust eelistusest, ent on üsna selge, et söögilaua alla kasutatava vaiba puhul tuleb arvestada võimalike toiduplekkide jms. Vaiba suurus võiks olla selline, et laua alla lükatud toolid oleksid kenasti vaiba peal. Raamides istumisala, võib valida oluliselt pehmema ja kohevama vaiba ning selle suurus sõltub taaskord nii diivanist kui selle juurde paigutatud muust mööblist. Liiga väike vaip nö kaob muu sisustuse vahele; samas võib aga liiga suur vaip mõjuda raskelt või üleliia domineerivalt.

Lisaks mööblile ja vaipadele on sisustuses ruumilahenduse seisukohalt üheks väga oluliseks aspektiks valgustus. Hemtexi valgustikollektsioon Funkle koondab endas suurt hulka erinevaid laua-, põranda- ja laevalgusteid, millele on omane põhjamaine disain ja ajatu välimus, mis pakub lisaks valguslahendusele ka silmailu.

Mida valgustuse valimisel arvesse võtta? Eelkõige tuleks mõelda läbi, milliseks otstarbeks valgustit vajatakse: kas on soov lisada ruumi õdusat meeleoluvalgust või valgustada näiteks lugemisnurka või söögilauda? Meeleoluvalguse puhul piisab vähemast valgushulgast, samas aga lugemiseks või terve toa valgustamiseks sellest ei piisa. Ruumi üldvalguse loomiseks võiks valida piisavalt suure laevalgusti ning lisamüansse saab lisada erinevate laua- ja põrandavalgustitega.

Valgustite sisse valgusallikaid ehk pirne valides tasuks mõelda kindlasti ka valguse värvile – kaubanduses on saadaval palju erinevaid toone ja tugevusi, seega tasuks taaskord lähtuda valgusti eesmärgist ning ruumist, kus seda kasutatakse. Samuti tasuks võtta arvesse valgusti olemust ning täiendada seda vajadusel näiteks dekoratiivpirnidega.

Funkle tootesarja valgustid on saadaval Hemtexi Kristiine, Nautica ja Rocca al Mare keskuse kauplustes.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid