Tehniliselt polnud aga raamatukuuse ehitamine Pruuli sõnutsi sugugi lihtne. "Tuli tehniliselt ka mõelda. Esimene versioon tuli rohkem raamatukuhja moodi," rääkis ta. "Laiendasime siis alumisi ringe ja kujundasime ta veidi sihvakamaks. Pidime valima raamatuid nii meeldimise kui lõpuks ka suuruse järgi," rääkis ta.
Jõulupuud ei seadnud nad pojaga aga sugugi juhuslikult kokku. "Alusmüüriks on vanaisa Brockhaus, siis EE, siis teiste seas olulisematena Enn Nõu Mõtusekuke viimane kogupauk, Arvo Mägi koostatud eesti lüürika, Karl Muru Eesti luule antoloogia II, ladina-eesti sõnaraamat, Hendrik Visnapuu kogutud teosed, Ain Kaalep Muusad ja maastikud, Argo Ideoni THI, Mart Soidro Tamma raamat, Toomas Tiiveli napsude raamat, MardusMargus Laidre Dorpat, Maris Pruuli Maiasmoka atlas, Kalle Muuli Isamaa tagatuba, Andres Kasekamp Balti riikide ajalugu, mõtteloo sarjast Eerik N Kross, Juhan Luiga, Villem Reiman, Tõnis Lukas, Mart Nutt," tutvustas ta.
"Kirjanikest valisin Andrei Hvostovi Šokolaadist printsi, Rein Veidemanni Olla kriitik, Peeter Helme Tuleviku mäletajad, Sass Henno Mina olin siin, Jan Kausi Ma olen elus, Tunke Nopsoni Pööningujutud, Jürgen Rooste Higgsi Boson,Toomas Vint oma Perekondlike mängudega, Imbi Paju Hirmuga. Ka Rein Raud ja Amalfi hotell, Juku-kalle Raid ja teisi luuletusi. Arvo Valtoni Valitud teosed, Õnnepalu, Vadi, Hargla muidugi ka," selgitas Pruuli. "Go Reisiraamatu sarjast on puusse pääsenud Olev Remsu, Martin Kala, Roy Strider, Janika Kronberg,Peeter, Sakarias Jaan Leppik. Lisaks veel näpu otsaga selliseid suurusi nagu Graham Green, Lotman, Dickens, Zola, Hugo, Joyce, Voltaire, Pound. Poja poolt lisandusid Kivirähk, Verne, Stevenson, Rowling, Eno Raud, Jaan Tätte, Epp Petrone, Mika Keränen, Lindgren. Kõige tippu panime troonima Maailma riikide taskuentsüklopeedia koos oma maailmaga. Sai pojaga mitu tundi raamatute üle arutleda."