Piknik. Kuidas seda planeerida?

Pepco
Sisuturundus

Piknik on argipäeva kohustuste eest põgenemiseks, lähedastega aja veetmiseks ja lihtsate rõõmude nautimiseks ideaalne võimalus. Olenemata sellest, kas plaanite romantilist einet kahele või õues toimuva peoga kroonitud kogupere üritust, hoolitsege, et see oleks hästi korraldatud. Saage teada, millised toidud on sobivaimad ja mida piknikule kaasa võtta!

Pikniku ABC - alustage planeerimisest

Edukas välitingimustes toimuv pidu ei eelda mitte ainult piknikuks õige koha valimist, vaid ka sobiva kuupäeva määramist. Alustage ilmaprognoosi kontrollimisest - miski ei riku plaane nii nagu ootamatu vihm või tugev tuul.

Pidage meeles, et piknikut saab erinevates kohtades korraldada. Suurepäraseks valikuks on seega mitte ainult muruplats teie enda aias või puhkealal, vaid ka rand, metsaväljak või suur park, kui see kohalikele eeskirjadele vastab. Mõnedes kohtades on pikniku korraldamine või murul käimine keelatud - veenduge, et valitud koht oleks sellelt seisukohalt vastav.

Koostage piknikumenüü

Õueeinel on omad reeglid - eriti kui pliiti, grilli või lõket ei ole võimalik kasutada. Tüüpilisi piknikuid korraldatakse peamiselt suvel, kui on nii soe ja mõnus, et keegi ei mõtle kuuma supi söömisele.

Millised on piknikule sobivad toidud? Eelkõige need, mida saab varem ette valmistada ja kaasa võtta: võileivad, suupisted, tortillad, värsked puu- ja köögiviljad ning muud liiki suupisted, näiteks juustu- või lihavaagen. Põhimõtteks on kodus kõige ettevalmistamine ja valmisportsjonite kaasa võtmiseks mahutitesse pakendamine. Teil on puudus taaskasutatavatest toidukarpidest? Pole probleem - Pepcos ootavad teid odavad ning praktilised söögi- ja joogimahutid!

Pakkige vajalikud nõud, söögiriistad ja tarvikud

Raske on mugavat õueeinet ilma taldrikute, söögiriistade ja salvrätikuteta ette kujutada. Sõltuvalt sellest, milliseid roogasid serveeritakse, tasub need neile vastavate nõude ja söögiriistadega sobitada. Võileibadele piisab taldrikutest, kuid mureda koogi söömiseks võivad ära kuluda kahvlid või lusikad. Pidage meeles ka jookide serveerimisnõusid - ideaalsed on topsid või klaasid.

Õueeinel ei ole soovitatav kasutada õhukesest plastist ühekordseid nõusid, mis on kergesti kahjustatavad. Paremaks valikuks on korduvkasutatavad nõud - olgu need siis portselanist, klaasist või plastist, mis peavad vastu pikaajalisele kasutamisele ilma probleemideta.. Just piknikuks sobivad, suurepärase hinnaga taldrikud, kausid ja muud nõud võib leida Pepco sortimendist.

Pidage meeles piknikutekstiile

Kui piknik, siis ainult tekil! Eelistatavalt suurel ja niiskus- ja määrdumiskindlal. Spetsiaalne piknikuvaip ei maksa palju ja teenib kogu peret mitu hooaega. Seda tüüpi tekid on tavaliselt ühepoolsed. Paremal küljel on pehme ja mugav istuda. Vasakpoolne on seevastu sile, kergelt libe ja niiskusele ning juhuslikele tõmmetele vastupidav.

Õueeinele kaasa võetavate piknikutekstiilide hulka kuuluvad ka salvrätikud. Need võimaldavad teil käsi puhtana hoida ja võivad näiteks saiakeste või paninide serveerimisel isegi taldrikuid asendada.

Kas piknikukorvi tasub osta?

Mõiste „piknik" seostub paljudel inimestel just teatavat tüüpi punutud korviga, milles on söögiriistad, nõud ja sageli ka mitmesugused suupisted. Selline spetsiaalne piknikukorv ei ole eriti odav, kuid teoreetiliselt pakub kõike piknikul vajaminevat. Aga, kas ka tõesti?

See sõltub konkreetsest korvimudelist, aga ka sellest, millist piknikut ja kui paljudele inimestele korraldada soovite. Piknikukorvil on konkreetne maht ja sisu. Paljudel juhtudel võib olla kasulikum nõude, söögiriistade ja aksessuaaride omakäeline komplekteerimine. Piknikukorv võib sellegipoolest ära kuluda - eriti siis, kui korraldate tavapärase ja väiksema seltskonnaga harilikke piknikuid.

Mida tasub pikniku korraldamisel veel silmas pidada?

Õueeine roheluses võib olla nii nauditav tänu sellele, et see toimub vahetult looduskaunis keskkonnas. Ka järgmine kord sama meeldiva õhkkonna nautimiseks hoolitsege ka keskkonna eest. Võtke kogu pikniku ajal tekkinud prügi kaasa - seal ei pruugi prügikasti olla või see võib olla metsaalal või järve kaldal ületäitunud. Alati tasub kaasa võtta kott või kilekott, millesse prügi panna ja asjakohasesse kohta ära visata.

Pikniku korraldamine on puhas rõõm ja suurepärane meelelahutus igas vanuses inimestele. Piisab vaid natukesest ajast söögi korraldamiseks ja valmistamiseks, sobivast kohast ja ilusast ilmast. See on ideaalseks piknikuks kontrollitud retsept.

 

Sarnased artiklid