Nõu annab nõustamiskeskuse Tark Süda suhtenõustaja Imbi Viirok:
Inimesed, kellega me suhtleme, võib üldistatult jagada kolme gruppi – lähedased, sõbrad ja tuttavad. Lähedased on inimesed, kellega sa jagad kõiki oma rõõme ja muresid. Nende inimeste peale saad alati kindel olla, nad tulevad sulle appi, kui sa seda vajad, samuti aitad sina neid, mil iganes nemad abi vajavad. Sõbrad on inimesed, kellega koos veedad mõnusalt aega, vestled erinevatel teemadel. Sõpru on tavaliselt rohkem kui lähedasi. Tuttavad on inimesed, kellega kohtud vaid ühel kindlal põhjusel, näiteks kolleeg, trennikaaslane jne. Kui kohtud kolleegiga ka väljaspool tööd, on ta juba sõbra kategoorias. Tuttavaid on enamasti rohkem kui sõpru.
Alustuseks pane kirja, kes on su lähedased, kes sõbrad ja kes tuttavad, kellega pidevalt suhtled. Seejärel mõtle järgmiste küsimuste peale:
- Kas Sa oled oma tutvusringkonnaga rahul?
- Kas Sinu sotsiaalsed ja emotsionaalsed vajadused on kaetud?
- Kas Sa küsid abi ja julged seda vastu võtta?
- Kas sa oled kunagi üksi siis, kui Sa ei tahaks üksi olla?
- Kas Sul on igal ajal keegi , kellele helistada ja kellega rääkida?
Kui kõik Sinu ootused tutvusringkonnale ei ole täidetud, siis mõtle, milline tulp vajaks täiendamist? Kas vajad rohkem lähedasi? Rohkem sõpru? Rohkem tuttavaid? Uusi lähedasi saab sõprade grupist ja uusi sõpru tuttavate grupist. Võõra inimesega kohe südamesõbraks ei ole võimalik saada, esialgu ikka tuttavaks ja siis sõbraks, millest võib välja kasvada tõeline lähedus – sõdamesõprus. Kui su tuttavate hulgas ei ole ühtegi inimest, kellega lähedasemaks sõbraks soovid saada, siis tasub kõigepealt laiendada oma tuttavate ringkonda. Seda on kõige lihtsam teha läbi ühiste tuttavate või läbi huvialade.