Metall, karmi muljega ja raske puit, eksponeeritud torud ja talad, kivi, tööstuslikke meenutavad valgustid. Tume sein, sekka aga heledat plastikut ja toataimede rohelust - kokkuvõttes vaatab industriaalstiilis sisustatud kodust vastu eklektiline, ent efektne kooslus. Ent selle kõigega tasub pigem hoida minimalistlikku joont ja järgida põhimõtet, et vähem on rohkem, soovitab sisekujundaja Katariina Kalda.
"Soovitaksingi selle stiili ihalejale liikuda kodukujundamises edasi sammhaaval, et kõike ei saaks korraga liiga palju, muidu võid sellest kergelt väsida. Praegu tuleb hirmsa hooga moodi minimalistlik industriaal - ehk siis ongi paar elementi eriti rasked. Pigem seinad väga tagasihoidlikud, mille peale saab kui lõuendile hakata asju sättima," soovitab ta. "Kui vorm on raskepärane, siis olgu tekstuur ülimalt kerge ja lihtne." Kalda sõnul on mõne aasta eest üleekspluateeritud industriaalstiil nüüd veidi stiilipuhtam, aga endiselt aktuaalne, lihtsalt oma niššis. "Aga loomulikult võib seda ka miksida, näiteks skandinaavia stiiliga," soovitab ta.
Sisekujundaja soovitab inimesel läbi mõelda, kas ta ikka on tõsine industriaalstiili austaja või teeb seda selleks, et mingis trendivoolus supelda. "Kui sa fänn pole, siis tüütab see päris kiiresti ära. Niipea kui moe suund muutub , muutub ka pilk, millega oma kodu vaatad. Kui siis selgub, et kodu pole ikkagi südame järgi kujundatud, on jama majas," hoiatab Kalda.
Ammuta inspiratsiooni nendest kodudest:
Industriaalse hõnguga erakordne loft, mis on usutavalt elatav ja hubane
Industriaalisõbrast ja melomaanist omaniku tööstusromanikast kantud kodu Fahle majas
Filmitäht Johnny Deppi värvikas penthouse, kuhu on osavalt põimitud industriaalseid elemente