* Jälgi, et lehetäid ei vallutaks noori võrseid roosidel, põldoal jt taimedel. Kõige lihtsam on kahjurid veega maha pesta, maapinnalt nad enam tagasi ei suuda ronida.
* Anumas olevaid suvelilli kastes lisa iga kord kastmisveele veidi vedelväetist. Jälgi, et enne väetiseveega kastmist oleks muld niiske.
* Vihmavaesel ajal niida muru veidi kõrgemalt kui tavaliselt. Kõrgem rohi kaitseb juuri kuumuse ja kuivamise eest ega lase murul ära kõrbeda.
* Roosidel lõika kohe ära iga närbunud õis või õiekobar – see ergutab kasvama uued võrsed, kus avanevad varsti taas õied.
* Kord nädalas murra viinapuult välja suvel kasvanud viljatud võrsed, muidu muutub põõsas kohutavalt tihedaks ja valmivad viljakobarad ei saa päikest.
* Eemalda pidevalt kõrgekasvulistel tomatitel lehekaenaldesse kasvavaid kõrvalvõrseid.
* Küüslaugu õisikuvarred murra ära kohe pärast nende ilmumist, sest siis kasvavad suuremad liitsibulad ja saad kuni kolmandiku võrra rohkem saaki.
* Müntide, sidrunmelissi ja hariliku naistenõgese lehed nopi kindlasti enne õitsemist, harilikku punet korja täisõitsengus, harilikku liivateed siis, kui võrsete tipud on hakanud just õitsema.
* Anna maasikatele ja marjapõõsastele kohe pärast saagi korjamist fosfori-kaaliumirikast väetist.
* Kuu lõpus on paras aeg jagada ja ümber istutada kevadel ja suve esimesel poolel õitsevaid püsililli.