10 enamlevinud moodust aiamaja kasutamiseks. Kui paks peaks olema aiamaja sein?

Sisuturundus
Aiamaja24 möödunud hooaja enim müüdus ajamaja Sophia. See elegantne aiamaja on iga aiapeo staar. | Aiamaja24

Puidust aiamaja on väärt objekt igasse aeda. Sõltumata vajadustest ja eesmärgist peaks igaüks endale leidma sobiva aiamaja. Järgnevalt nimetab aiamaja24.ee 10 parimat ideed, milleks seda aiaehitist kasutada saab ja kuidas see rikastaks elanike igapäevaelu

1. Aiamaja on ideaalne aianduskeskus

Aiamaja pole ainult hädavajalik kuiv ja turvaline panipaik aiatööriistadele, kaasa arvatud kallimad elektritööriistad – ainuüksi sel eesmärgil sobib iga odav kuur – siin võib väikesel terrassil olla ka mugav lamamistool, kus võite puhata ja oma kätetööd imetleda, käes tass teed, mis on keedetud väikesel pliidil selles samas majakeses.

Siin võib olla valamu ja veevärk kätepesuks ning voolik kummikute pesemiseks, siin võivad seista külvikastid seemnetega, mida soovite idandada varjulises kohas.


2. Aiamaja on ideaalne aiapidude keskus

Iga aiapeo puhul on hea, kui on võimalus valida, kas viibida väljas või sees. Aiamajas võib paviljonis võib hoida toite ja jooke, salvrätte ning pestavaid sööginõusid. Seal võib olla valamu kätepesuks ja jäätmenõu, ja majakesest võib saada elektrit muusika mängimiseks. Igatahes teeb selline ehitis asjad palju kergemaks iga peo puhul.


3. Kontor aiamajas on rahulik töökoht

Ükskõik milline kodukontor peaks alati olema võimalikult kaugel perekonna igapäevamelust, mängivatest lastest ning uksekella helistavatest posti- või müügimeestest. Kui teete kõik õigesti, võite endale ilusas looduslikus aias luua vaikse töötamiskoha, mis suurendab teie motivatsiooni, sütitab loovuse ja võimaldab tööle keskenduda.

Soojustus ja kütteseadmed võimaldavad luua koguni polüfunktsionaalse ruumi, näiteks külalistetoa või ajutise magamistoa ajaks, mil teie abikaasa peaks vajama veidi suuremat distantsi.


4. Külalistemaja aias võib kasutada nii isiklikul kui ärilisel otstarbel

Aiamaja, kus on valamu või isegi dušš, elementaarne küte ja paar voodit, võib ära kuluda pärast pidu sõpradega.

Selline mugav võimalus lahendab pea iga peo puhul tekkiva tõsise probleemi. Enamgi veel – tänapäeval on palju võimalusi niisugune külalistemaja näiteks interneti kaudu välja üürida ja ühtlasi saada nõnda tuttavaks kenade inimestega.


5. Lastetuba aiamajas

Teismelised tahavad sageli veeta oma aega nii kaugel vanematest kui võimalik isegi siis, kui nad pole veel küllalt vanad, et täielikult välja kolida. Seega on üsna paljud aiamajad nagu lastetoad, kus nooruk saab kujundada oma isikliku ruumi, ilma et peaks kartma, et vanemad suvalisel hetkel uksest sisse astuvad. Eeltingimusteks on korralik soojustus ja küte ning loomulikult vesi ja elekter. Elumaja tagaukse võti võimaldab vajaduse korral kasutada vannituba ja kööki.


6. Aiaehitist võib kasutada töökojana

Siiski pole aiamaja eelistatuim aiaehitis, mida töökojana kasutatakse. Puitgaraaž võib pakkuda aiamajakese kõiki eeliseid, lisaks on siin suur ühe- või kahepoolne uks, mis võimaldab suuremaid masinaid, materjale ja valmistooteid hõlpsasti sisse tuua või välja viia. Suur uks on hea ka kiireks ventilatsiooniks, mis võib olla vajalik pärast palju tolmu või suitsu tekitavat tööd.

Seegi on näide kasutusotstarbe arengust, kui ruum, mis oli kavandatud polüfunktsionaalseks kasutuseks, sealhulgas tööriistade hoidmiseks, muutub ruumiks, kus need tööriistad ka tööle pannakse.


7. Aiaehitis pakub hädavajalikku ladustamisruumi

Pärast aastakümneid asjade, mööbli, kõiksugu seadmete ja muu kraami ostmist on paljud majapidamised asjadega lausa üle ujutatud. Veel korralike esemete või täiesti töötavate seadmete puhul ei raatsi omanik neid ju lihtsalt visata. Seega võimaldavad aiaehitised hoida kindlas kohas mitte ainult tüüpilisi aiaga seotud esemeid nagu aiatööriistad või aiamööbel, vaid ka muid asju, mis on liiga head äraviskamiseks.


8. Mitmeotstarbelisus on enamike aiaehitiste puhul tavaline

Majake aias – nagu mistahes muu aiaehitis, palkonn, aiapaviljon – esindab võimalusi. Need ehitised annavad perele lisaruumi ja olgu sel ehitisel siis kindel otstarve või mitte, tarvis läheb seda alati, sest kui te ei ela just 20 toa ja kolme vannitoaga lossis, tervitate te alati lisaruumi, mida saab edasi arendada nii, et see pakub täiendavaid võimalusi ja parandab elukvaliteeti.

Ükskõik kas kasutate seda mediteerimiseks või kontorina, väikese firma asutamiseks või vana mööbli hoidmiseks – aiamaja on investeering, mis tasub teile lisaruumi näol ja rikastab teie elu.


9. Kunstnikud leiavad aiamajakeses inspireeriva ateljee

Sageli on aeda ehitatud paviljonid, majakesed ja palkonnid väga dekoratiivsed. Stiilselt möbleeritud maalilised ehitised aias võivad olla kirjanike, luuletajate, kujurite ja teiste kunstnike ateljeedeks. Võite seal mitte üksnes leida inspiratsiooni ja luua taieseid, vaid ka võtta vastu loovinimestest külalisi jooma pärastlõunateed või korraldada boheemlasliku õhtuse koosviibimise.

Paljud leiavad oma aiamajakeses ilu, millist nad ei leia üheski toas elumajas, nad on pühendunud selle veelgi kaunimaks muutmisele ja kutsuvad sinna meeleldi oma sõpru.


10. Meditatsioon ja jooga puidust aiamajakeses

Majake aias on ideaalne koht regulaarseks mediteerimiseks. Paljud hakkavad tegelema jooga või meditatsiooniga, sest nende arvates mõjub see hästi tervisele ja sisemisele rahule, muudab nad erksamaks ja teadlikumaks ning parandab enesevalitsemist. Ometigi jätavad mitmed neist mingil ajal asja katki, sest neil pole kannatust, nad arvavad, et ehk on see lihtsalt ajaraisk või siis olid neil ebarealistlikud ootused.


Milline on õige seinapaksus aiamajale?

Maja otstarve, aia suurus ja eelarve on reeglina kolm peamist kriteeriumi, mis mõjutavad ostetava aiamaja suurust. Mida suurem on maja seda suurem peab olema ka seinapaksus, et tagada aiamaja stabiilsus, ohutus ja pikk eluiga.

Aiamajade enimlevinumad seinapaksused on 28 mm, 40 mm, 44 mm, 50 mm ja 70 mm.

28 mm seinapaksus sobib hästi väiksematele kuni 7-8 m2 hooajalistele aiamajadele ja aiakuuridele. Need on tavaliselt  2 x 2 m, 2 x 2,5 m ja 2 x 3 m välismõõtmetega aiamajad ühe punni ja soonega seinaprussidest. Sellise suhteliselt õhukese seinaga aiamajadel on lühem eluiga, väiksem vastupidavus ning suurem ilmastiku mõju maja sisetemperatuurile. Teisest küljest on õhema seinaga aiamaja tootmiseks kasutatud vähem puitu ja sellest tulenevat hinnavahet märkate kindlasti maja hinnasildil.

44 mm ja 50 mm paksuste seinaprussidega aiamajad on tootja  hinnangul parim valik. Lisaks sellele, et need 10-25 ruutmeetrise pinnaga aimajad on tugevad ja vastupidavad, kuuluvad topeltklaasitud pakettaknad ja -uksed maja baashinda. See omakorda muudab aiamaja tunduvalt ilmastikukindlamaks. Lisades aiamajale veel kivivillast põrandasoojustuse ja lisaks veel laesoojustuse ning kasutades minimaalset kütet, saate kasutada aiamaja varakevadest kuni hilissügiseni.

Väga suured aiamajad ja puitmajad nõuavad väga tugevaid ja paksusid seinaprusse. 70 mm seinaprussid võimaldavad ehitada 5 x 6 m, 6 x 6 m, 5 x 7 m, 5 x 8 m välismõõtudega aiamajasid ja isegi suuremaid.

 

Neli uut multifunktsionaalset aiamaja

Aiamaja24.ee tõi turule neli uut aiamaja, mis koosnevad ainult headest asjadest: ruumikas suvetuba, avar terrass ja kuur. Super Eva ja Super Jacobi juures lõõgastava suvetoa suuruseks on 12 m2, Super Lucas ja Super Nora on 1 m võrra kitsamad ning pakuvad 9 m2 suurust tuba. Veranda on kõigil majadel 3 x 3 m suurune ning kuur 2 x 3m.

Need neli maja on suurepärased täiendused väikestesse või keskmise suurusega aedadesse, kus ei ole kolme eraldi hoone jaoks ruumi. Super Lucase ja Super Nora “jalajälg” on kõigest 24 m2 ning Jacob ja Eva võtavad ruumi 27 m2 jagu.
Super Lucas ja Super Jacob on mõlemad alla 2,5 m kõrged. See tähendab, et neid püstitada naaberkrundi piirile üldjuhul ilma ehitusloata, see aitab Teil oma krunti maksimaalselt ära kasutada. Siiski soovitame ehitusloa mittevajalikkuses veenduda ka KOV juures, kuna tingimused võivad paiguti erineda.

Kõik neli maja koosnevad 44 mm paksustest seinalaudadest koos tormiliistudega, topeltklaasitud akendest ja ustest, eel-immutatud 28 mm terrassilaudadest ja paljust muust. Kõik majad on valmistatud aeglaselt kasvanud põhjamaisest kuusepuust.

Rohkem infot saab www.aiamaja24.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid